Home > Αθλητικά > Ήττα της Δόξας με 2-1 από τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης

Ήττα της Δόξας με 2-1 από τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης

Ήττα της Δόξας με 2-1

από τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Δόξα Δράμας από τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης για την 6η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής. Η ομάδα της Δόξας μετά το 35’ αγωνιζόταν με δέκα παίκτες λόγω δεύτερης κίτρινης κάρτας του Μαλαμούλη και οι γηπεδούχοι πέντε λεπτά αργότερα, έκαναν το 1-0 με τον Χατζηασλανίδη.

Η Δόξα ισοφάρισε σε 1-1 με απευθείας φάουλ του Κόντου στο τέλος του 1ου ημιχρόνου. Στις αρχές του 2ου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-1 με κοντινό πλασέ του Αγαθαγγελίδη και το σκορ παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Συνθέσεις:

ΠΑΟΚ Κρηστώνης (Παμπορίδης): Σακαλίδης, Κυριακίδης Ι., Μάντζαρης, Μαρμαρίδης (46’ Παπαδόπουλος), Ευθυμιάδης, Χατζηασλανίδης, Τριφηνόπουλος (46’ Αγαθαγγελίδης), Αϊβάζης, Παυλίδης (81’ Μαυροκεφαλίδης), Χατζηλιάδης Τριανταφυλλίδης (81’ Κυρανάς).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Παναγιώτου): Ηλιάδης, Πιτσόλης (81’ Σ. Κυριακίδης), Μαμουλίδης, Στάικος, Παπαϊωάννου, Οικονομίδης (65’ Δ. Κυριακίδης), Ρούτσης (46’ Κασιάνος), Μπρατσιάνη, Παπαδόπουλος, Παπαδόπουλος (81’ Κοντογιάννης), Μπλιός, Κόντος.