Home > Αθλητικά > Καμπανιακός – Δόξα Δράμας 1-0 «Μαχαιριά» στο 93’ για τη Δόξα

Καμπανιακός – Δόξα Δράμας 1-0 «Μαχαιριά» στο 93’ για τη Δόξα

Καμπανιακός – Δόξα Δράμας 1-0

«Μαχαιριά» στο 93’ για τη Δόξα

Απρόσμενη ήττα γνώρισε η Δόξα στην Χαλάστρα απέναντι από τον Καμπανιακό. Οι Μαυραετοί ήθελαν τη νίκη για να παραμείνουν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα όμως ο Καμπανιακός ήταν αυτός που μπήκε δυνατά και μόλις στο 5ο λεπτό το σουτ του Στεφανίδη έδιωξε εντυπωσιακά ο Σικαλιάς σε κόρνερ. Στο μισάωρο η Δόξα είχε την πρώτη καλή ευκαιρία της με τον Ίγκορ όταν ο Μπόικος δεν μπλόκαρε σωστά τη μπάλα η οποία στρώθηκε στον επιθετικό της Δόξας όμως το πλασέ του Ίγκορ πέρασε ψηλά άουτ.

Στο δεύτερο 45λεπτο η Δόξα ανέβασε στροφές, είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα, έχανε τις ευκαιρίες τη μία πίσω από την άλλη σε ένα κακό αγωνιστικό χώρο που λόγω της βροχής έγινε πιο δύσκολος. Ο Πινδώνης στο 60’ έπιασε σουτ από το σημείο του πέναλτι όμως η μπάλα κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ. Δέκα λεπτά αργότερα ο Δουκάκης βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων όμως ο ποδοσφαιριστής της Δόξας αντί να πλασάρει προτίμησε να περάσει τον Μπόικο με τον τελευταίο να βγαίνει νικητής στη μονομαχία. Ο ίδιος παίκτης στο 80’ είχε μια ακόμα καλή ευκαιρία για τη Δόξα, όμως το σουτ από πλεονεκτική θέση μπλόκαρε ο Μπόικος. Στο 85’ η Δόξα σκόραρε με τον Ιότι αλλά ο επόπτης ακύρωσε το γκολ ως οφσάιντ μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς Δόξας. Στο 90’ ο Κωστόπουλος δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποχώρησε από το παιχνίδι και στο 93’ ο Μπάλιος κόντρα στη ροή του παιχνιδιού βρέθηκε απέναντι από τον Σικαλιά και έκανε το 1-0 δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Κουμπαράκης, Δημητριάδης, Γκιόση (Θράκης).

Συνθέσεις:

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Γ. Κερλίδης): Μπόϊκος, Κασαπίδης, Αλμπάνης (71’ Νικολόπουλος), Ρακαβίνας, Ασλαμπάλογλου, Λεφίδης, Μενιγκάλι (30’ λ.τ. Μπιτσικόπουλος), Μπανούσης, Στεφανίδης, Προβατίδης (80’ Δαδάκος), Μπάλιος.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Π. Τζαναβάρας): Σικαλιάς, Βιτλής, Κωστόπουλος, Παπαζούδης, Παγώνης, Παναγιωτούδης, Πινδώνης, Δουκάκης, Καρλόπουλος (78’ Μαρτσάκης), Μπουσινάκης (46’ Ιότι), Ίγκορ (54’ Παβίσεβιτς).