Home > Αθλητικά > ΚΑΟ Δράμας-Γέφυρα 63-70 Πλήρωσαν την κακή αμυντική λειτουργία τους οι Δραμινοί

ΚΑΟ Δράμας-Γέφυρα 63-70 Πλήρωσαν την κακή αμυντική λειτουργία τους οι Δραμινοί

ΚΑΟ Δράμας-Γέφυρα 63-70

Πλήρωσαν την κακή αμυντική

λειτουργία τους οι Δραμινοί

Ήττα για την ομάδα του ΚΑΟΔ με αντίπαλο την ομάδα της Γέφυρας με σκορ 63-70 για την 8η αγωνιστική του 3ου ομίλου της National League 1. Ο Κ.Α.Ο.Δ. «πλήρωσε» την κακή του αμυντική λειτουργία στο πρώτο ημίχρονο καθώς η ομάδα της Δράμας δέχτηκε σε είκοσι λεπτά 48 πόντους χάνοντας μάλιστα αρκετά αμυντικά ριμπάουντ.

Ο ΚΑΟΔ βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, έχοντας μια νίκη σε πέντε αγώνες και ψάχνει να βρει τα πατήματά του σε ένα απαιτητικό πρωτάθλημα. Η ομάδα της Δράμας, δεν ξεκίνησε καλά απέναντι στην Γέφυρα και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν πίσω στο σκορ με 36-48.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι αύξησαν την διαφορά στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου στο +14. Στην τελευταία περίοδο η ομάδα της Δράμας, προσπάθησε να κάνει την αντεπίθεσή της όμως η ομάδα της Γέφυρας κράτησε το σκορ και πήρε στο τέλος τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 18-21, 36-48, 45-59, 63-70.

ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης): Μαραβέγιας 13 (1), Ρουμπιέρα 7, Γρίψιος 12 (1), Παπαδόπουλος 8, Μπέσσας 2, Γεωργίου 10 (2), Μπρουκς 8, Γρηγοριάδης, Παπαπασχάλης 3.

ΜΓΣ Γέφυρας (Κωστόπουλος): Χρυσόπουλος 21 (2), Καλαϊτζίδης 1, Φόρογλου 6 (2), Πολυμένης 2, Σιώπης 16 (4), Μαλανδρής 3, Ντίαθ 2, Τσιροπούλης 7 (1), Στράτος, Δαριβιανάκης, Παππάς 12.

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Λαδάς, Νέδογλου.