Home > Αθλητικά > Με 52 μετάλλια επέστρεψε ο Α.Σ. Αλφέος Δράμας από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ζίου Ζίτσου

Με 52 μετάλλια επέστρεψε

ο Α.Σ. Αλφέος Δράμας από

το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ζίου Ζίτσου

Ο Α.Σ. Αλφέος Δράμας σάρωσε τα μετάλλια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Βrazilian Jiu Jitsu, που πραγματοποιήθηκε στο Αθλητικό κέντρο ΔΑΪΣ στο Μαρούσι Αττικής υπό την αιγίδα της  Ομπσπονδίας της ΕΦΕΟΖΖ.

Ο δραμινός σύλλογος κατάφερε να κατακτήσει την 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στην κατηγορία Παίδων ανάμεσα σε 26 Συλλόγους από όλη την Ελλάδα. Συγκεκριμένα κατέκτησε 26 μετάλλια, 9 χρυσά, 9 αργυρά και 8 χάλκινα.

Επίσης, κατέλαβε  την 3η θέση στην κατηγορία -16 ,-18 ,+18 ετών και Masters ανάμεσα σε 47 συλλόγους καθώς κατέκτησε 26 μετάλλια. Πιο συγκεκριμένα, 12 χρυσά, 6 αργυρά και 8 χάλκινα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι για πρώτη φορά ένας επαρχιακός σύλλογος καταφέρνει να ανέβει στο βάθρο συναγωνιζόμενος συλλόγους της πρωτεύουσας με πολυάριθμους αθλητές γεγονός που κάνει περήφανους όλους τους ανθρώπους του συλλόγου για το επίπεδο των αθλητών του και επιβεβαιώνει για μια ακόμη φορά την αφοσίωση, την προσπάθεια και τις ικανότητες των αθλητών του τόπου μας καθώς και την στήριξη των οικογενειών τους προς τον σύλλογο, όπως αναφέρουν οι άνθρωποι του.