Home > Αθλητικά > Νέστος Χρυσούπολης-ΓΣ Δόξα Δράμας  3-2 Χάνει έδαφος η Δόξα Δράμας

Νέστος Χρυσούπολης-ΓΣ Δόξα Δράμας  3-2 Χάνει έδαφος η Δόξα Δράμας

Νέστος Χρυσούπολης-ΓΣ Δόξα Δράμας  3-2

Χάνει έδαφος

η Δόξα Δράμας

Η Δόξα γνώρισε την ήττα με 3-2 από την Χρυσούπολη για την 27η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής του 1ου Ομίλου και οι Μαυραετοί βρίσκονται  με την πλάτη στον τοίχο.

Οι Μαυραετοί, συνεχίζουν να βρίσκονται στην επικίνδυνη ζώνη και κάθε βαθμός είναι σημαντικός εφτά αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος.

Είναι δεδομένο πως η Δόξα δεν κρατάει την τύχη στα χέρια της καθώς η Νίκη Ευκαρπίας βρίσκεται πέντε βαθμούς πιο ψηλά και μαζί με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου, οι Μαυραετοί θα δώσουν τη μάχη ώστε να αποφύγουν τον υποβιβασμό.

Η Δόξα, θα διεκδικήσει την παραμονή της με όσες πιθανότητες έχει και αυτό σημαίνει πως θέλει μέχρι το τέλος βαθμούς ώστε να μην δει τους διώκτες της να απομακρύνονται.

Η δραμινή ομάδα χρειάζεται βαθμούς και θα πρέπει σε κάθε αγωνιστική μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος να παρουσιάζεται αγωνιστικά έτοιμη και να παλέψει να κατακτήσει στον αγωνιστικό χώρο ότι της αναλογεί.

Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας δεν θέλουν να γράψουν με μαύρα γράμματα την ιστορία της Δόξας και κάθε Κυριακή όπως δηλώνουν θα καταθέτουν την ψυχή τους στο χορτάρι για να φτάσουν στον στόχο που έχουν θέσει για φέτος.

Άγχος υπάρχει και αυτό φαίνεται στον αγωνιστικό χώρο όμως η δίψα για να κρατηθεί η Δόξα στην κατηγορία είναι μεγάλη από όλους.

Απέναντι στον 2ο βαθμολογικά Νέστο Χρυσούπολης, η Δόξα δεν μπόρεσε να πάρει βαθμό κι αυτό κάνει ακόμα πιο επικίνδυνη την κατάσταση.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 35′ με με τον Σέα και η Δόξα ισοφάρισε με τον Μαντζανά στο 43′ σε 1-1 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Ράνος στο 54’ έκανε το 2-1 και η Δόξα ισοφάρισε εκ νέου με τον Ξανθόπουλο. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Ράνος με δεύτερο προσωπικό γκολ έκανε το 3-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.