Home > Αθλητικά > Ο εντυπωσιακός Νομικός σταμάτησε τον Πανδραμαϊκό Πανδραμαϊκός-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 1-1

Ο εντυπωσιακός Νομικός

σταμάτησε τον Πανδραμαϊκό

Νέα απώλεια βαθμών είχε ο Πανδραμαϊκός, αυτή τη φορά, στην έδρα του απέναντι στον Μέγα Αλέξανδρο Ορφανίου. Η ομάδα της Δράμας έμεινε τέσσερις βαθμούς πίσω από την κορυφή μετά από το 1-1, απέναντι στον Μ. Αλέξανδρο.

Η εντυπωσιακή εμφάνιση του τερματοφύλακα του Ορφανίου, Νομικού, ήταν αρκετή για να δώσει βαθμό στην ομάδα του. Ο Πανδραμαϊκός προηγήθηκε στο 62’ με τον Μπερούκα, ενώ πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Σαλπιγγίδη με απευθείας φάουλ.

Επτά λεπτά αργότερα ο Πανδραμαϊκός είχε μεγάλη ευκαιρία για να πετύχει και δεύτερο γκολ, όμως ο Μπερούκας αστόχησε στο πέναλτι για τη δραμινή ομάδα με τον Νομικό να αποκρούει. Ο Νομικός κράτησε όρθια την ομάδα του στα τελευταία είκοσι λεπτά, ακόμα και με τριπλές αποκρούσεις στις προσπάθειες των Παυλίδη, Μπερούκα και Μπελμάνι.

Πανδραμαϊκός: (Καζεπίδης) Κιουμουρτζής, Ρεβυθόπουλος, Κεχαγιάς, Αϊβάζης, Τουμανίδης, Αχαλινόπουλος, Τζελίδης, Πινδώνης, Ζηλιαχώβαλης, Παυλίδης Γ., Μπερούκας