Home > Αθλητικά > ΠΑΟΚ – Δράμα ’86 20-20- Σπουδαία εκτός έδρας ισοπαλία

ΠΑΟΚ – Δράμα ’86 20-20- Σπουδαία εκτός έδρας ισοπαλία

ΠΑΟΚ – Δράμα ’86 20-20

Σπουδαία εκτός έδρας ισοπαλία

Χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα συνεχίζει η ομάδα της Δράμας, η οποία απέσπασε ισοπαλία, αυτή τη φορά, απέναντι στον ΠΑΟΚ με 20-20. ΠΑΟΚ και Δράμα ’86 παραμένουν αήττητες στο πρωτάθλημα της Handball Premier μετά από τρεις αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, πήραν προβάδισμα με τρία γκολ στο πρώτο 8λεπτο (4-1) και στο 20λεπτο ήταν μπροστά με 6-4. Η ομάδα της Δράμας κρατούσε χαμηλά το σκορ και στο ημίχρονο πήγε με δύο γκολ πίσω στο σκορ (9-7). Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει μία διαφορά πέντε γκολ, οκτώ λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα, όμως η ομάδα της Δράμας είχε τις «απαντήσεις» και κατάφερε να μειώσει με τους Παπαδόπουλο, Θωμίδη, Μέντουριτς στα δύο γκολ, δύο λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα.

Στα τελευταία λεπτά η Δράμα είχε «καθαρό μυαλό» και κατάφερε να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στον ΠΑΟΚ με το σκορ να γράφει το τελικό 20-20.

Πριν από την έναρξη του παιχνιδιού, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τους αδικοχαμένους οπαδούς του ΠΑΟΚ στα Τέμπη καθώς και η πινακίδα που δέσπωζε στο κέντρο του γηπέδου μπρόστα από την γραμματεία, «04//10/1999, Δεν θα σας ξεχάσουμε ποτέ».
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-2, 5-3, 6-4, 7-6, 9-7 (ημχ), 10-8, 11-9, 15-11, 18-13, 19-16, 20-20
ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ, Άρσιτς,Παπαβασιλης 2, Νικολαΐδης, Γιορανίδης, Παλάσκας 2, Τσαναξίδης, Μέντουριτς 3, Λιάπης 1, Κυριακίδης, Στογιάνοβιτς, Σεϊρεκίδης 5, Καραγκιοζόπουλος 4, Τζωρτζίνης Καβουσανάκης 3, Βελισσαρίου.
Δράμα ’86 (Βαλαβάνης): Μπέτζιος, Ελ. Παπάζογλου, Σίνα, Χαϊτίδης, Τουνγκελίδης 2, Δέσπος 2, Παγωνίδης, Παπαδόπουλος 7, Κοτσαμαρίκογλου, Θ. Παπάζογλου 5, Δεμερτζίδης, Βάκκας, Φραγκούλης 1,Θωμίδης 3, Κοβογλανίδης, Πολύδωρος.
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος – Τσιάνας. Δίλεπτα: 7-0. Πέναλτι: 3/6 -2/3