Home > Αθλητικά > Ποσειδώνας Μηχανιώνας – Δόξα Δράμας 4-2- Νέα ήττα για τους Μαυραετούς

Ποσειδώνας Μηχανιώνας – Δόξα Δράμας 4-2- Νέα ήττα για τους Μαυραετούς

Ποσειδώνας Μηχανιώνας – Δόξα Δράμας 4-2

Νέα ήττα

για τους Μαυραετούς

Την ήττα με 4-2 γνώρισε η Δόξα Δράμας από τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας στην 8η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής. Η Δόξα Δράμας συνεχίζει να προβληματίζει με τις εμφανίσεις της και την αγωνιστική της εικόνα και βρίσκεται στην 5η θέση από το τέλος της βαθμολογίας.

Αγωνιστικά οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και προηγήθηκαν στο 1ο ημίχρονο με 2-0 με γκολ του Μαρμαρίδη.

Στην επανάληψη, ο Κύζιλης στο 60’ και 65’ έκανε το 4-0 με τη Δόξα Δράμας να μειώνει στο τελικό 4-2 με γκολ του Μπρατσιάνη στο 72’ και 86’.

Η ομάδα της Δράμας με την εικόνα της στον αγωνιστικό χώρο δείχνει ότι συνεχίζει να έχει άλυτα αγωνιστικά θέματα και χρειάζεται ένα δυνατό ταρακούνημα προκειμένου να αντιδράσει και να ανταποκριθεί στη φανέλα και στην ιστορία της Δόξας.

Να θυμίσουμε για ακόμα μία φορά ότι υποβιβάζονται επτά ομαδες και η όγδοη ομάδα από το τέλος δίνει μπαράζ.

Συνθέσεις:

Ποσειδώνας Μηχανιώνας (Ζαζόπουλος): Τεντζέρης, Νικολαΐδης, Λαγόντζος, Καλλίδης, Τσιπούρας, Κίζυλης (80’ Ζαφειριάδης), Τεμερτζόγλου (70’ Πάγκος), Μαρμαρίδης, Τσαπακίδης (70’ Κάκκο), Βασιλείου, Κωστίκος.

Δόξα Δράμας (Παναγιώτου): Μπεζυρτζής, Μπλιός, Θεοδοσιάδης, Παπαϊωάννου (87’ Ευθυμιάδης), Χατζηκούρτης, Ρούτσης (34’ Ιωάννου), Παπαδόπουλος (70’ Πιτσόλης), Οικονομίδης (87’ Κυριακίδης), Μπρατσιάνη, Κόντος (70’ Ατανάσοφ), Χατζηδημητρίου.