Home > νέα > Πρωτάθλημα Πρακτικής Σκοποβολής Βορείου Ελλάδος Σάρωσε τα μετάλλια ο Σκοπευτικός Σύλλογος Δράμας

Πρωτάθλημα Πρακτικής Σκοποβολής Βορείου Ελλάδος

Σάρωσε τα μετάλλια

ο Σκοπευτικός Σύλλογος Δράμας

Με 12 αθλητές συμμετείχε ο Σκοπευτικός Όμιλος Δράμας, στον δεύτερο Πρωταθληματικό Αγώνας Α’  Ζώνης, ipsc handgun level 2 στην Καβάλα. Όλοι οι αθλητές του δραμινού Συλλόγου ολοκλήρωσαν τον αγώνα με υψηλά ποσοστά και καλά πλασαρίσματα στις overall κατηγορίες, και πέτυχαν τόσο ατομικές όσο και συλλογικές διακρίσεις.

Ατομικά στην υποκατηγορία standard junior ο Ανέστης Αϊτνίδης κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο και η Μαρία – Άννα Χατζηγιαννάκη το χάλκινο μετάλλιο.

Στην υποκατηγορία production ladies η Φωτεινή Αμαραντίδου, κατέκτησε την δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο.

Στην κατηγορία production optics light ο Μιχάλης Τοπαλίδης, κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο και ο Ευάγγελος Κατσαΐτης κατέκτησε την δεύτερη θέση στην υποκατηγορία production optics super senior.

Ομαδικά ο Σύλλογος της Δράμας κατέκτησε το κύπελλο και την 1η θέση overall στην κατηγορία standard με τους Ιωάννη Στρατήρο, Παναγιώτη Παπαδόπουλοκαι και Ανέστη Αϊτνίδη.

Στην τρίτη θέση και χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία overall της production κατέκτησαν οι Παναγιώτης Σακαλίδης, Αθανάσιος Ρέλος και η Φωτεινή Αμαραντίδου.

Πολύ καλά ποσοστά στον αγώνα πέτυχαν επίσης και οι: Χρυσοβαλάντης Κουγιουμτζής,   Γεώργιος Διδασκάλου και Κωνσταντίνος Χουρμουζιάδης σε μια άκρως επιτυχημένη για τον Σύλλογο ημέρα.

Πριν την έναρξη τον απονομών του αγώνα πραγματοποιήθηκε η βράβευση των νικητών του πρωταθλήματος της Ζώνης για το 2019, όπου η Δράμα είχε τριπλή εκπροσώπηση στην κατηγορία standard (Ιωάννης Στρατήρος, 1ος overall- Παναγιώτης Παπαδόπουλος, 3ος overall- Κωνσταντίνος Χουρμουζιάδης, 3ος standard senior) καθώς και την Φωτεινή Αμαραντίδου για την 3η θέση στην υποκατηγορία production ladies, και το Ευάγγελο Κατσαΐτη για την 3η θέση στην υποκατηγορία production super senior.

Αξίζουν συγχαρητήρια σε συμμετέχοντες και νικητές, στον ΣΚΟΝΚ για την διοργάνωση του αγώνα.