Το σημερινό πρόγραμμα του ΦεστιβάλΤαινιών Μικρού Μήκους Δράμας - Πρωινός Τύπος
Home > Νέα > Το σημερινό πρόγραμμα του ΦεστιβάλΤαινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Το σημερινό πρόγραμμα του ΦεστιβάλΤαινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Το σημερινό πρόγραμμα

του ΦεστιβάλΤαινιών

Μικρού Μήκους Δράμας

 

Συνεχίζονται για ακόμη μια ημέρα οι προβολές ταινιών τόσο στο Εθνικό όσο και στο Διεθνές διαγωνιστικό, κρατώντας αμείωτο το ενδιαφέρον από τους λάτρεις της έβδομης τέχνης, με τις εξαιρετικές φετινές παραγωγές.

FESTIBAL PROGRAMMA

Από την ταινία με τίτλο: «Συλλέκτης», του Θοδωρή Βουρνά

Το σημερινό πρόγραμμα του Φεστιβάλ, είναι το ακόλουθο:

41ο Εθνικό Φεστιβάλ – Διαγωνιστικό, στον κινηματογράφο «Ολύμπια» στις 18:00 – 20:00 μ.μ., και στο Δημοτικό Ωδείο, στις 20:30 – 22:30 μ.μ.

  • «Συλλέκτης», του Θοδωρή Βουρνά
  • «Έξοδος», του Αλκιβιάδη Παπαδόπουλου
  • «Ρίτα», του Γιώργου Δανόπουλου
  • «30», του Κωνσταντίνου Πατσαλίδη
  • «Sisters», της Lyuba Kryvokhyzha
  • «Παρεμπιπτόντως», του Κωνσταντίνου Οικονόμου

 

41ο Εθνικό Φεστιβάλ – Διαγωνιστικό, στον κινηματογράφο «Ολύμπια» στις 22:00 – 00:00 μ.μ., και στο Δημοτικό Ωδείο, στις 22:30 – 00:30 μ.μ.

  • «Νάρκη», του Δημήτρη Τσαλαπάτη
  • «Σελφίτιδα», της Πέγκυ Ζούτη
  • «Μόνο αγάπη», του Μιχάλη Χαπέσιη
  • «Πολυέλαιος», του Αντώνη Γλάρου
  • «Άβανος», του Παναγιώτη Χαράμη
  • «Άρια», της Μυρσίνης Αριστείδου
  • «Live», του δημήτρη Κατσιμίρη

 

EU & ME

  • «Party animal», του Γιώργου Ζώη από την Ελλάδα

 

24ο Διεθνές Φεστιβάλ-Διαγωνιστικό, στον κινηματογράφο «Ολύμπια», στις 16:00-18:00 μ.μ.

  • «Στο δρόμο», του Miguel Antonio Zanguña από την Κολομβία
  • «Μαύρο & Άσπρο», του Mahmoud Sakr, από την Αίγυπτο
  • «Δεν θέλω να πεθάνω», των Gianluca Mangiasciutti και Massimo Loi, από την Ιταλία
  • «Το κουτί», του Dusan Kastelic, από τη Σλοβενία
  • «Η φυγή», της Martinoni Laetitia, από τη Γαλλία
  • «Μαύρη Γραμμή», της Francesca Scalisi, από την Ελβετία
  • «Είπε μαμά», του Arsen Agadjanyan, από Γεωργία και Ρωσία
  • «111 Καλές Μέρες», της Trygvi Danielsen, από τις Νήσους Φερόες, και την Φιλανδία

 

24ο Διεθνές Φεστιβάλ-Διαγωνιστικό, στον κινηματογράφο «Ολύμπια», στις 20:00-22:00 μ.μ.

  • «Eleftheromania», του David Antoniuk, από τον Καναδά
  • «Στη σκιά της νύφης», της Alessandra Pescetta, από την Ιταλία
  • «Timmy», του Lyubo Yonchev, από Βουλγαρία, Βέλγιο και Γερμανία
  • «Ατελιέ», της Elsa María Jakobsdóttir, από τη Δανία
  • «Ο συγγενής», της Elen Nelidova, από τη Ρωσία