Home > Αθλητικά > Σταμάτησε στα δοκάρια η Δόξα-Δόξα Δράμας – Νέστος Χρυσούπολης 0-0

Σταμάτησε στα δοκάρια η Δόξα-Δόξα Δράμας – Νέστος Χρυσούπολης 0-0

Δόξα Δράμας – Νέστος Χρυσούπολης 0-0

Σταμάτησε

στα δοκάρια η Δόξα

Νέα απώλεια δύο βαθμών είχε η Δόξα Δράμας που ήρθε ισόπαλη 0-0 απέναντι στον δεύτερο της βαθμολογίας Νέστο Χρυσούπολης για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Οι «Μαυραετοί» εμφανισαν βελτιωμένη εικόνα σε σύγκριση με τα προηγούμενα παιχνίδια, όμως ακόμα της λείπει το «εύκολο» γκολ ώστε να αλλάξει η ψυχολογία στην ομαδα.

Η Δόξα Δράμας παραμένει χαμηλά στη βαθμολογία και έχει ανάγκη τις νίκες και τους τρεις βαθμούς, ώστε να βελτιωθεί το κλίμα στην ομάδα και να διώξει το ψυχολογικό άγχος που επιβαρύνει τα πόδια των ποδοσφαιριστών.

Η Δόξα Δράμας απέναντι στη Χρυσούπολη ξεκίνησε δυνατά και στο πρώτο λεπτό είχε δοκάρι στην κεφαλιά του Χατζηδημητρίου.

Είκοσι πέντε λεπτά αργότερα η Δόξα είχε και δεύτερο δοκάρι με τον Μπλιο, με τους γηπεδούχους να έχουν τις καλύτερές τους ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο με τους Ορφανίδη και Τανζού.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν περισσότερο στο μυαλό τους στο να μη δεχθούν γκολ και έτσι ήρθε το τελικό 0-0 που σίγουρα δεν αφήνει ικανοποιημένους τους Μαυραετούς.

Οι συνθέσεις:

Δόξα Δράμας (Στολτίδης): Ηλιάδης, Χατζηκούρτης, Παπαϊωάννου, Θεοδοσιάδης, Μπλιός, Ρούτσης, Περσίδης(73′ Οικονομίδης), Ατανάσοφ(66′ Παπαδόπουλος), Κόντος(82′ Ιωάννου), Μπρατσιάνη, Χατζηδημητρίου(73′ Κυριακίδης Δ.).

Νέστος Χρυσούπολης (Κεχαγιάς): Μούτσα, Πανταζής, Σιδηρόπουλος, Κοτταρίδης, Τορομανίδης(Μυφτάρι), Τανζού(67′ Μενίκου), Γκατσολάρι, Ορφανίδης(67′ Μπαρέττας), Βουλγαρίδης, Ράνος, Οκάν(55΄Σέα).