Home > Αθλητικά > Χρυσό μετάλλιο η ομάδα της Διεύθυνσης Αστυνομίας Δράμας  στο 6ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πρακτικής Σκοποβολής Αστυνομικών

Χρυσό μετάλλιο η ομάδα της Διεύθυνσης

Αστυνομίας Δράμας  στο 6ο Πανελλήνιο

Πρωτάθλημα Πρακτικής Σκοποβολής Αστυνομικών

Το 6ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πρακτικής Σκοποβολής Αστυνομικών πραγματοποιήθηκε, με απόλυτη επιτυχία, στο σκοπευτήριο της Κορίνθου, υπό την αιγίδα της Αθλητικής Ένωσης Αστυνομικών Ελλάδος και την πολύτιμη συνδρομή του Ομίλου Αθλητικής Σκοποβολής Κορινθίας στη διεξαγωγή των αγώνων την περασμένη Κυριακή 18 Ιουνίου.

Στο Πρωτάθλημα συμμετείχαν 50 αθλητές από όλη την Ελλάδα και εντυπωσίασαν στο πεδίο βολής με την άρτια τεχνική τους κατάρτιση και με τις επιδόσεις τους.

Χρυσό μετάλλιο στο ομαδικό κατέκτησε η ομάδα της Διεύθυνσης Αστυνομίας Δράμας και γνωστή την είδηση έκανε το Σωματείο Αστυνομικών Υπαλλήλων Δράμας με ανακοίνωσή του.

Συγκεκριμένα, στην ανακοίνωση αναφέρεται ότι: «Το Σωματείο Αστυνομικών Υπαλλήλων Δράμας, εκφράζει τα θερμά του συγχαρητήρια στους έξι  αστυνομικούς αθλητές της Διεύθυνσης Αστυνομίας Δράμας, για τη συμμετοχή τους στο 6ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκοποβολής Αστυνομικών που πραγματοποιήθηκε στην Κόρινθο την Κυριακή 18-6-2023, όπου και κατέλαβαν την πρώτη θέση στο ομαδικό της διοργάνωσης.

Η Χρυσή Ομάδα της Διεύθυνσης Αστυνομίας Δράμας αποτελούμενη από τους: Στρατήρο Ιωάννη, Παπαδόπουλο Παναγιώτη και Σακαλίδη Παναγιώτη, κατέλαβε την πρώτη θέση στην κατηγορία “standard” ομαδικό, κατακτώντας το κύπελλο, ανάμεσα από άλλες Αστυνομικές Διευθύνσεις και Υπηρεσίες που προσήλθαν από πολλά μέρη της Ελλάδας ενώ συνεχίζοντας με υψηλές διακρίσεις σε ατομικό επίπεδο, στην κατηγορία Standard Overall κατέκτησε την δεύτερη θέση  ο Στρατήρος Ιωάννης, ο Σακαλίδης Παναγιώτης κατέκτησε την τρίτη θέση και την έβδομη θέση ο Παπαδόπουλος Παναγιώτης.

Όλοι εμείς οι συνάδελφοι τους, τους ευχόμαστε καλή συνέχεια, καλούς αγώνες και πάντα επιτυχίες.

Για το Δ.Σ, η Πρόεδρος Ζαχοπούλου Μαρία και ο Γενικός Γραμματέας Δολδούρας Κωνσταντίνος».