Home > Αθλητικά > Τρία μετάλλια για τον Κολυμβητικό Όμιλο Δράμας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης

Τρία μετάλλια για τον Κολυμβητικό

Όμιλο Δράμας στο Πανελλήνιο

Πρωτάθλημα Κολύμβησης

Ολοκληρώθηκε χθες το απόγευμα το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης Κατηγοριών, που πραγματοποιήθηκε στην Αθήνα.

Στους αγώνες πήρε μέρος και ο Κολυμβητικός Όμιλος Δράμας για μια ακόμη χρονιά, εκπροσωπώντας την πόλη μας με την συμμετοχή δεκαμελούς αποστολής και συγκεκριμένα με τους: Θεολογούδη Αναστασία, Τάσκο Δημήτρη, Περσίδου Μαρίλια, Τερνεκτσή Θανάση, Χατζηπαναγιώτου Βαγγέλη, Βασδέκη Δημήτρη, Κολόζο Μάριο, Κωνσταντινίδη Θεόφιλο, Τσάννη Στυλιανό και Κοκκίνη Μανώλη. Μαζί τους ο προπονητής της ομάδας Σπύρος Σανοζίδης.

Όλοι οι Δραμινοί αθλητές, στο τέλος μιας ακόμη δύσκολης και απαιτητικής χρονιάς έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους και εκπροσώπησαν επάξια την δραμινή κολύμβηση και τον Κολυμβητικό Όμιλο Δράμας.

Την πρώτη ημέρα ο Δραμινός αθλητής του ΚΟΔ, Θανάσης Τερνεκτσής κατέκτησε την δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο σε μια συγκλονιστική κούρσα στα 400μ. Μικτή Ατομική Παίδων.

Την επόμενη ημέρα ο αθλητής του ΚΟΔ, Θανάσης Τερνεκτσής κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο και την δεύτερη θέση, στα 200 μ. Μικτή Ατομική Παίδων με νέο ατομικό ρεκόρ.

Οι επιτυχίες συνεχίστηκαν για τους αθλητές του ΚΟΔ κατά τη διάρκεια του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος, και οι Δραμινοί αθλητές Τσάννης Στυλιανός, Κωνσταντινίδης Θεόφιλος, Βασδέκης Δημήτρης, και Κολόζος Μάριος, κατέκτησαν την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4Χ100 μ. Ελεύθερο Παμπαίδων Α’.

Η ομάδα του Α.Ο. Ωκεανός στη σκυταλοδρομία 4Χ100 Ελεύθερο Παμπαίδων κατέκτησε την πρώτη θέση με νέο πανελλήνιο ρεκόρ.