Αλλαγή στην κορυφή της Α’ ΕΠΣ μετά την 4η αγωνιστική

Αλλαγή στην κορυφή

της Α’ ΕΠΣ

μετά την 4η αγωνιστική

Με τα παιχνίδια της 4ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣ Δράμας σήμερα το απόγευμα.

Η Ν. Αμισός πήρε τη νίκη μέσα στην Προσοτσάνη στις καθυστερήσεις. Οι παίκτες του Πολυχρονίου αν και έχαναν από το 7ο λεπτό με γκολ του Ρούσσου, κατάφεραν στο 93’ και στο 99’ με τον Μασκαλίδη να πάρουν τη νίκη.

Η Χωριστή, με νέο προπονητή στο πάγκο της τον Θωμά Ματρακούκα πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα με 4-0 απέναντι στα νεαρά παιδιά του Άρη Καλαμώνα. Για την ομάδα του Ορφέα σκόραραν οι Δούμας, Καπουσούζης, Κάππας και Δούμπλατζης.

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής οι Αμπελόκηποι κέρδισαν με 3-0 την ομάδα του Βώλακα και την ανάγκασαν στην πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα με γκολ των Κυσσίδη Κ, Κυσσίδη Θ, και Μίτρε.

Ο Πανδραμαϊκός ήρθε ισόπαλος με το Μικροχώρι με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας, ενώ σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι, Καλαμπάκι και Φωτολίβος ήρθαν ισόπαλοι, 3-3. Στις νίκες επέστρεψε ο Άγιος Αθανάσιος και στην κορυφή της βαθμολογίας, καθώς κέρδισε τον Ξηροπόταμο με 3-0, ενώ η ομάδα της Πετρούσας κέρδισε με 4-1 την Καλλίφυτο.