Home > Αθλητικά > Πρεμιέρα με το αριστερό στο πρωτάθλημα για την ομάδα του ΚΑΟΔ

Πρεμιέρα με το αριστερό στο πρωτάθλημα για την ομάδα του ΚΑΟΔ

Πρεμιέρα με το αριστερό

στο πρωτάθλημα

για την ομάδα του ΚΑΟΔ

Την ήττα με 72-74 γνώρισε ο ΚΑΟΔ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της National League 1 από την ΔΕΚΑ Θεσσαλονίκης. Στο γήπεδο Κραχτίδη, η ομάδα της Δράμας έψαχνε το θετικό αποτέλεσμα στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος, όμως οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι. Η ομάδα της ΔΕΚΑ κατάφερε στο δεύτερο δεκάλεπτο να πάρει μια διαφορά δέκα πόντων, όμως η ομάδα της Δράμας, στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο αγώνας πήγαινε πόντο, πόντο και στο τελευταίο ενάμιση λεπτό ο ΚΑΟΔ έμεινε πίσω στο σκορ με 69-74.

Ο Πέτρος Γρίψιος μείωσε στο τελευταίο λεπτό σε 72-74. Ο Λουλούδης αστόχησε στην επίθεση των φιλοξενούμενων και ο Ισπανός γκαρντ του ΚΑΟΔ, Άλεξ Ρουμπιέρα αστόχησε σε σουτ τριών πόντων και έτσι παρέμεινε το τελικό 72-74.

Να θυμίσουμε πως ο ΚΑΟΔ βρίσκεται στον 3ο Όμιλο της National League 1 και θα έχει αντιπάλους στο πρωτάθλημα τους ΑΣ Μακεδονικό, ΜΓΣ Γέφυρας, ΜΓΣ Πανσερραϊκός, ΑΕΠΣ Μαχητές Π., ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης, ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά, ΔΕΚΑ, ΧΑΝΘ, ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς, ΕΚ Καβάλας, ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας, και ΓΑΣ Κομοτηνής.