Home > Αθλητικά > Στραβοπάτημα για τη Δόξα Δράμας, 0-0 με την Ορεστιάδα

Στραβοπάτημα για τη Δόξα Δράμας, 0-0 με την Ορεστιάδα

Στραβοπάτημα για

τη Δόξα Δράμας,

0-0 με την Ορεστιάδα

Στο 0-0 κόλλησε η Δόξα Δράμας απέναντι στην Ορεστιάδα στην 5η αγωνιστική της Γ Εθνικής του 1  ομίλου.

Η  ομάδα της Ορεστιάδας μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο όμως μετά το πρώτο εικοσάλεπτο η Δόξα πήρε την κατοχή της μπάλας και είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού.

Η καλύτερη ευκαιρία για την Δόξα στο πρώτο ημίχρονο ήταν στο 38 όταν ο Χατζηδημητρίου βρέθηκε απέναντι από τον Μαδένη όμως το πλασέ του πέρασε μόλις άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε με το τους φιλοξενούμενους να βολεύονται με την ισοπαλία, ενώ η Δόξα δεν μπορούσε να βρει επιθετικές  λύσεις απέναντι στην άμυνα της  Ορεστιάδας και έτσι έμεινε το τελικό 0-0.

Στην ομάδα της Δόξας λείπει η ταχύτητα και η γρήγορη σκέψη στην επιθετική ενέργεια και αυτό φαίνεται στον αγωνιστικό χώρο καθώς ο αντίπαλος μπορεί να προβλέψει τις επιθέσεις εύκολα.

Ισως το νέο αρνητικό αποτέλεσμα μέσα στη Δράμα να φέρει εξελίξεις.

Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο μπροστά του όμως το γεγονός ότι υποβιβάζονται επτά ομάδες το καθιστά ιδιαίτερα δύσκολο. Δεν υπάρχουν εύκολα και δύσκολα παιχνίδια και όλες οι ομάδες μπορούν να έχουν απώλεια βαθμών εντός και εκτός έδρας.