Home > Αθλητικά > Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Δράμας 2-1 Ήττα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος για τη Δόξα Δράμας

Απόλλων Παραλιμνίου – Δόξα Δράμας 2-1

Ήττα στην πρεμιέρα

του πρωταθλήματος

για τη Δόξα Δράμας

Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος πραγματοποιήθηκε σήμερα στη Γ’ Εθνική με τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής μετά την αναβολή της 1ης αγωνιστικής, λόγω των πλημμυρών στη Θεσσαλία.

Η Δόξα Δράμας γνώρισε την ήττα με 2-1 από τον Απόλλωνα Παραλιμνίου με τους Μαυραετούς να κάνουν εντυπωσιακό ξεκίνημα στο πρώτο εικοσάλεπτο και να σκοράρουν με τον Παπαδόπουλο, μόλις στο 5 λεπτό.

Η Δόξα είχε ευκαιρίες να πετύχει και δεύτερο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, όμως ο Τσιμίκας, λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους.

Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τον Κατσαμάγκα να πετυχαίνει το δεύτερο γκολ για τον Απόλλωνα και να δίνει τη νίκη στην ομάδα του.