Home > Αθλητικά > Αργυρό μετάλλιο ο Δραμινός αθλητής Άγγελος – Τζανής Ανδρέογλου στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Στίβου- Πέμπτη θέση για τον Κώστα Δουβαλίδη

Αργυρό μετάλλιο ο Δραμινός

αθλητής Άγγελος – Τζανής Ανδρέογλου

στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Στίβου

Πέμπτη θέση για τον Κώστα Δουβαλίδη

Το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ανδρών/Γυναικών ολοκληρώθηκε στην πόλη Κράλιεβο της Σερβίας. Η Εθνική μας ομάδα στη δεύτερη ημέρα των αγώνων κατέκτησε 11 μετάλλια, εκ των οποίων τα εννέα ήταν ασημένια.

Στο βάθρο των νικητών ανέβηκε μεταξύ άλλων και Δραμινός αθλητής του ΣΚΑ Δράμας Άγγελος – Τζανής Ανδρέογλου, κατακτώντας τη δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο στο δέκαθλο με 7.676 βαθμούς. Ο αθλητής του Μάκη Ανδρέογλου έκανε εξαιρετική παρουσία και βελτίωσε το ατομικό του ρεκόρ το οποίο ήταν 7.597 β. από το 2021.

Στα ψηλά εμπόδια ο Δραμινός αθλητής Κώστας Δουβαλίδης, κατέλαβε την πέμπτη θέση με 13.84.