Home > Αθλητικά > Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Αθλητικός Όμιλος Προσοτσάνης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χειροσφαίρισης

Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε

ο Αθλητικός Όμιλος Προσοτσάνης

στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χειροσφαίρισης

Ο Αθλητικός Όμιλος Προσοτσάνης συμμετείχε με δύο τμήματα U14 και U12 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χειροσφαίρισης που πραγματοποιήθηκε στη Βέροια από την Παρασκευή 16 έως τη Δευτέρα 19 Ιουνίου.

Στην κατηγορία U14 τα κορίτσια της Προσοτσάνης κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο και την τρίτη θέση κερδίζοντας παράλληλα τις εντυπώσεις για το γρήγορο και όμορφο χάντμπολ που έπαιξαν καθ όλη τη διάρκεια του τουρνουά.

Όγδοη θέση για τα Κορίτσια Κ12

Στην κατηγορία U12 τα κορίτσια του ΑΟ Προσοτσάνης κατέκτησαν την όγδοη θέση και πολύτιμες εμπειρίες για τη συνέχεια, καθώς στις λεπτομέρειες χάθηκε η είσοδος στην τετράδα της διοργάνωσης και πιο συγκεκριμένα στα πέναλτι από την ομάδα του Ζαφειράκη Νάουσας.