Home > Νέα > Εντυπωσίασαν οι αθλητές του Α.Σ. Tαεκβοντό Άτλαντας Προσοτσάνης στο 1ο Παγκόσμιο Βαθμολογούμενο Πρωτάθλημα G1

Εντυπωσίασαν οι αθλητές

του Α.Σ. Tαεκβοντό Άτλαντας Προσοτσάνης

στο 1ο Παγκόσμιο Βαθμολογούμενο Πρωτάθλημα G1

Ο Α.Σ. Tαεκβοντό Άτλαντας Προσοτσάνης, με προπονητή τον Θάνο Αλβανίδη, συμμετείχε με έντεκα αθλητές στο 1ο Παγκόσμιο Βαθμολογούμενο Πρωτάθλημα G1 που πραγματοποιήθηκε στη Βουλγαρία.

Ο δραμινός σύλλογος εντυπωσίασε στην διοργάνωση καθώς κατέκτησε την 2η θέση στην κατηγορία Gadets.

Ο δραμινός αθλητής του Συλλόγου, ο Βασίλειος Νικολάου κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία του.

Η Ιωάννη Τσιτάκη, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο και την 2η θέση στην κατηγορία της, ενώ η Χρυσάνθη Τοπαλίδου και η Κατερίνα Στάϊκου κατέκτησαν την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο αντίστοιχα.

Ο Δημήτρης Αβραάμ, κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο, όπως επίσης και η Αλεξάνδρα Τσαβδαρίδου στην κατηγορία της.

Ο Αθανάσιος Τσιτάκης κατέλαβε την 5η θέση ενώ οι Αθανάσιος Πουρνάρκας και Αλέξανδρος Παπαστεργίου είχαν πολύ καλές συμμετοχές.

Αξίζουν συγχαρητήρια στους αθλητές που είτε διακρίθηκαν με ένα μετάλλιο, είτε είχαν συμμετοχή σε ένα μεγάλο τουρνουά.