Home > Αθλητικά > «Έβρεξε» γκολ στην 7η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Δράμας

«Έβρεξε» γκολ στην 7η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Δράμας

«Έβρεξε» γκολ στην 7η

αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Δράμας

Με τα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣ Δράμας στα «βαριά» γήπεδα του Νομού μας λόγω της δυνατής βροχής πριν από τα παιχνίδια.

Με δύο γκολ του Τσιμισκίδη η Νέα Αμισός γύρισε το παιχνίδι από 1-2 σε 3-2 και πήρε σπουδαία νίκη απέναντι στον Πανδραμαϊκό φιγουράροντας στην 1η θέση της βαθμολογίας.

Ο Άγιος Αθανάσιος κέρδισε με 4-0 τους Αμπελόκηπους και συγκατοικεί στην πρώτη θέση με Νέα Αμισό και Βώλακα. Τα γκολ του παιχνιδιού μπήκαν στο 2ο ημίχρονο και τα πέτυχαν οι Παπακωνσταντίνου, Τουματζιδης (2 γκολ) και Καραγιαννίδης.

Η Πετρούσα με τον Βώλακα μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας, σ’ ένα παιχνίδι που τελείωσε 0-0.

Το γκολ του Βουτσινά ήταν αρκετό να δώσει την τέταρτη συνεχόμενη νίκη στην ομάδα του με 1-0 απέναντι στο Καλαμπάκι.

Το γκολ του Καλαϊτζίδη στο τέλος έδωσε τους τρεις βαθμούς της νίκης στην ομάδα της Προσοτσάνης που κέρδισε 3-2 μέσα στο Φωτολίβος και ο Φώτης Χατζηκυριάκου πανηγύρισε την πρώτη του νίκη μετά την επιστροφή του.

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Ξηροπόταμος απέναντι στους νεαρούς παίκτες του Καλαμώνα με 3-1. Ο Πάνου πέτυχε τα δύο γκολ για τον Ξηροπόταμο και ένα ο Κιόρογλου. Το γκολ του Καλαμώνα πέτυχε ο Κοτζαμάνης που ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1, ενώ οι παίκτες του Ταβλαρίδη είχαν ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο να πετύχουν κι άλλο τέρμα.

Το Μικροχώρι κέρδισε με 3-1 μέσα στην Καλλίφυτο και σκαρφάλωσε στην 7η θέση της βαθμολογίας.