Home > Αθλητικά > Νίκη Ευκαρπίας – Δόξα Δράμας 1-1 Χαμένοι δύο βαθμοί για τη Δόξα Φωνάζουν για τη διαιτησία οι Δραμινοί

Νίκη Ευκαρπίας – Δόξα Δράμας 1-1

Χαμένοι δύο βαθμοί για τη Δόξα

Φωνάζουν για τη διαιτησία οι Δραμινοί

Δύο βαθμούς άφησε η Δόξα στην Ευκαρπία στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, με τους Δραμινούς να φωνάζουν για το πέναλτι που δόθηκε υπέρ των γηπεδούχων στο 98’.

Η Δόξα Δράμας ήταν άριστα στημένη στο πρώτο 45λεπτο και με ψυχή και πάθος προηγήθηκε με γκολ του Ξανθόπουλου, ενώ άξιζε πολλά παραπάνω στο 1ο ημίχρονο, καθώς είχε τις ευκαιρίες και για 2ο γκολ.

Στην επανάληψη ο αγώνας του παιχνιδιού ήταν αρκετά ισορροπημένος με τη Δόξα να διαχειρίζεται το προβάδισμά της. Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι σε μία φάση για την οποία διαμαρτύρονται οι άνθρωποι της Δόξας, καθώς, όπως ισχυρίζονται οι ίδιοι, δεν υπήρχε επαφή.

Ο Κώστας με εύστοχο πέναλτι έκανε το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Η Δόξα συνεχίζει να βρίσκεται στην επικίνδυνη ζώνη για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής του 1ου Ομίλου.