Home > Αθλητικά > Πανελλήνιο Κ20 Χρυσό μετάλλιο ο Δραμινός Αλέξανδρος Γρηγοριάδης στο Ακόντιο

Πανελλήνιο Κ20 Χρυσό μετάλλιο ο Δραμινός Αλέξανδρος Γρηγοριάδης στο Ακόντιο

Πανελλήνιο Κ20

Χρυσό μετάλλιο ο Δραμινός

Αλέξανδρος Γρηγοριάδης

στο Ακόντιο

Κορυφαίοι αθλητές και αθλήτριες έδωσαν το παρών στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ20, που ολοκληρώθηκε στην Πάτρα. Παρά το γεγονός ότι οι αγώνες έγιναν μακριά από τον βασικό κορμό των αγώνων, δεν έλειψαν οι καλές επιδόσεις και οι ελπιδοφόρες παρουσίες. Οι νεαροί αθλητές και αθλήτριες έδειξαν για μια ακόμη φορά τις ικανότητες τους και άφησαν υποσχέσεις για το εγγύς μέλλον. Το 2024 έχει πολλές προκλήσεις τόσο για τους αθλητές και αθλήτριες της κατηγορίας Κ20 όσο και της κατηγορίας Κ18.

Ο Αλέξανδρος Γρηγοριάδης αθλητής του ΣΚΑ Δράμας με προπονητή τον Σωτήρη Κεχαγιά, ήταν πρώτος στον Ακοντισμό των αγοριών με 57,96 μ. κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο.

Ο Γιώργος Αναστασόπουλος προσπάθησε να πιέσει τον Δραμινό αθλητή και κατέλαβε τη δεύτερη θέση με 57,67 μέτρα. Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Ευάγγελος Μανάβης (Λούης Κορυδαλλού) με 54,29 μέτρα.