Home > Αθλητικά > Πρώτες θέσεις και μετάλλια για τους αθλητές του ΚΟΔ στο Χειμερινό Πρωτάθλημα Κολύμβησης Βορείου Ελλάδος

Πρώτες θέσεις και μετάλλια

για τους αθλητές του ΚΟΔ στο Χειμερινό

Πρωτάθλημα Κολύμβησης Βορείου Ελλάδος

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία το χειμερινό πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδας που διεξήχθη στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης. Ο Άρης Θ. κυριάρχησε στη γενική κατηγορία παίδων-κορασίδων αλλά και εφήβων-νεανίδων με 865 και 1051,5 βαθμούς αντίστοιχα.

Στο πρωτάθλημα, πήρε μέρος και ο Κολυμβητικός Όμιλος Δράμας, με εννέα αθλητές και συγκεκριμένα με τους Βασδέκη Δημήτριο, Κολόζο Μάριο, Κωνσταντινίδη Θεόφιλο, Παρωτίδη Κωνσταντίνο, Σαραφίδη Αναστάσιο, Τάσκο Δημήτριο, Τερνεκτσή Αθανάσιο, Τσάννη Στυλιανό, Χατζηπαναγιώτου Ευάγγελο, ενώ μαζί τους ήταν ο προπονητής του αγωνιστικού τμήματος κ. Σπύρος Σανοζίδης.

Οι Δραμινοί αθλητές του ΚΟΔ, κατάφεραν να πλασαριστούν στις πρώτες θέσεις των μεταλλίων και συγκεκριμένα ο Θανάσης Τερνεκτσής κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στα 400μ. Μ.Α Παίδων. Την δεύτερη θέση στο ίδιο αγώνισμα κατέκτησε ο Βαγγέλης Χατζηπαναγιώτου, κατακτώντας το αργυρό μετάλλιο.

Ο Θανάσης Τερνεκτσής, κατέκτησε και την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στα 200μ. πρόσθιο Παίδων.

Ο Βαγγέλης Χατζηπαναγιώτου, κατέκτησε την δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο στα 200 Μ.Α Παίδων.

Ο Μάριος Κολόζος, κατέκτησε την δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο στα 200 μ. ελεύθερο Παίδων, ενώ κατέκτησε και το χάλκινο μετάλλιο και την τρίτη θέση στα 100μ. ελεύθερο Παίδων.

Την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε ο Βαγγέλης Χατζηπαναγιώτου στα 200μ. πεταλούδα Παίδων.

Οι Κωνσταντινίδης Θεόφιλος, Κολόζος Μάριος, Χατζηπαναγιώτου Βαγγέλης, και Τερνεκτσής Θανάσης κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4Χ200 ελεύθερο Παίδων.

Επίσης, οι Χατζηπαναγιώτου Βαγγέλης, Τσάννης Στυλιανός, Κολόζος Μάριος και Τερνεκτσής Θανάσης κατέκτησαν την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4Χ100 ελεύθερο Παίδων.