Home > Αθλητικά > Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16 Με εξαιρετικές επιδόσεις οι αθλητές του Αθλητικού Συλλόγου Δοξάτου

Με εξαιρετικές επιδόσεις

οι αθλητές του Αθλητικού Συλλόγου Δοξάτου

Με εξαιρετικές επιδόσεις ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Κ16 στην Καβάλα. Ο Κωνσταντίνος Καραγιαννίδης, αθλητής του Αθλητικού Συλλόγου Δοξάτου, την πρώτη ημέρα κατέκτησε την 4η θέση στη Σφαιροβολία και τη δεύτερη ημέρα στο αγώνισμα του Ακοντισμού έλαβε την 4η θέση  με εξαιρετική βολή στα 47.22μ.

Η Μολλά Χρυσή, αθλήτρια του Αθλητικού Συλλόγου Δοξάτου, στην πρώτη της συμμετοχή έκανε μια αξιόλογη παρουσία, αφού προκρίθηκε με άνεση στον τελικό των 80μ και το απόγευμα κατέκτησε την 7η θέση. H επίσης νεοφώτιστη σε πανελλήνια πρωταθλήματα Κουρσιούμη Μαρία έκανε έναν καλό αγώνα αφού ισοφάρισε το ατομικό της ρεκόρ και κατέκτησε την 7η θέση στον τελικό του άλματος σε ύψος με 1,45μ. Επίσης την πρώτη τους εμπειρία σε πανελλήνιο πρωτάθλημα έζησαν : ο Χατζημιχαήλ Νικόλας στην σφαιροβολία, η Χατζοπούλου Δήμητρα στα 80μ και ο Τοπαρλάκης Χρήστος στο άλμα σε μήκος. Προπονητής στον Αθλητικό Σύλλογο Δοξάτου είναι ο κ. Αθανάσιος Μουλιστάνος.